go back to meniu
back

     
Kiti
 
 
 

 

     
 
 
 
Akcija „Sėjikas"
 
Press to play

Ar niokoti meną reiškia ginti įstatymus?

Vakar (2008 11 12) Kauno Vytauto Didžiojo muziejaus „Knygnešys" nebegalėjo įžiūrėt savo kaimyno „Sėjiko" žvaigždžių. Jos papraščiausiai užgęso. Nes toks įstatymas. Nebeliko „Knygnešiui" pavydo objekto, viskas grįžo į tuos laikus, kai „Sėjikas" tik sėjo, o „Knygnešys" tik nešė knygas žiūrėdamas į kaimyno pusę. Nebeliko nieko, kas „Sėjiką" darė modernesniu, kas kėlė pavydą kaimynui, nebeliko priežasties būti įtraukatam į blogus, fotografuojamam. Gal būt šios fotografijos yra paskutinės, kurias padarė ne su turistiniais ketinimais atėjęs žmogus. Bet ne, nėra taip, kaip buvo, yra blogiau. Vietoj žvaigždžių liko tik dėmės..

Kauno Vytauto Didžiojo muziejaus parke, prieš kelis mėnesius atsirado integruotas gatvės meno kūrinys. Prie tarpukaryje skulptoriaus Bernardo Bučo pastatyto paminklo „Sėjikas“ esančios sienos, buvo nupieštos stilizuotos žvaigždės. Nežinomas gatvės menininkas originaliai apjungė klasikinį Kauną atspindinčią skulptūrą ir modernų požiūrį į šiuolaikinį gatvės meną. Dienos šviesoje ant sienos esančios žvaigždės ir „Sėjiko“ figūra atrodė tarsi atskirti kūriniai, tačiau sutemus ir pasikeitus apšvietimui jie apsijungdavo į vieną visumą. Sienos šešėlyje galima buvo įžvelgti, kaip senasis, knygnešiams skirtas paminklas virsta žvaigždžių sėjiku.
Šie meno kūriniai gyvuodami kartu tarsi įgavo naują pavidalą, susiejo prieškarinį Kauną su moderniu šiuolaikiniu miestu, kuris išugdė didelį būrį meno, sporto ir kitų sričių žvaigždžių. Taip pat buvo parodyta, kad gatvės menas gali būti nedestruktyvus ir puikiai integruotis į klasikinius miesto objektus.
Deja, prieš keletą dienų, ant sienos esančios žvaigždės buvo nutrintos, grubiai uždažytos, o vietoj jų liko pilkos, vaizdą darkančios dėmės.
Suprantame, jog Kauno Vytauto Didžiojo parkas yra reprezentacinė miesto vieta, kurioje lankosi turistai iš įvairių pasaulio šalių ir neteigiame, jog turėtų būti leidžiama teplioti sienas ar gadinti paminklus, tačiau klausiame, ar dabar esantis vaizdas tikrai yra geresnis už integruotą meno kūrinį? Ar tikrai šis reiškinys negalėtų patraukti turistų dėmesio ir padėti vertinti Kauną, kaip puikiai klasiką ir modernų požiūrį derinantį miestą? Ar tikrai aklas įstatymų interpretavimas, šiuo atveju, išėjo į gerą?
Mes kauniečiai, neabejingi tiek moderniam, tiek ir klasikiniam menui prašome atkreipti dėmesį į besiformuojantį naujojo Kauno veidą ir palaikyti kuriantį meną, o ne griaunančius įstatymus.

Akcija ruošta kartu su:
Tekstas: Andrius Petkevičius
Montažas: Alius Levinskas

Akcijos video rasite čia.

Pirminę autoriaus idėją rasite čia.

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
VIDEO-ACTIVE INCLUSION
 

Press to view photos

Tarptautiniai mokymai VIDEO-ACTIVE INCLUSION FOR DEVELOPING EUROPEAN VALUES

„Video-active inclusion for developing European values“ - yra tarptautinis mokymų kursų projektas, paremtas Europos komisijos neformalaus ugdymo programos „Veiklus Jaunimas“. Taip pat šiuos mokymus galima vadinti ankstesnių jaunimo mainų ir seminarų „vaiku“. Dar prieš metus turėjome daug idėjų ir norų surengti projektą, iš kurio pasisemtumėme naudingų žinių ir patirties neformalaus ugdymo srityje, gvildenant socialinio įsitraukimo principus ir išbandant multi-medijos raiškos priemones darbe su jaunimu. Ir štai, jauni žmonės - jaunimo darbuotojai iš aštuonių Europos šalių (Lietuvos, Latvijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Austrijos ir Jungtinės Karalystės) susirinko Lietuvoje. Vieni atvažiavo pasisemti praktinių įgūdžių, kiti – pasidalinti patirtimi, treti – sužinoti daugiau apie siūlomas programos „Veiklus Jaunimas“ galimybes. Kartu siekėme bendro tikslo ir jį įgyvendinome...Tiek daug galima sužinoti ir išbandyti vos per 8 dienas.
Pačių mokymų procesą galima suskirstyti į kelis etapus, apie kuriuos ir papasakosiu plačiau:

  1. Mokymų pradžia. Dalyvių susipažinimas ir grupės formavimas. Jau nuo pat pradžių atvykdami į projekto vietą ir pasitikdami iš užsienio atvažiavusius dalyvius, užkurdami židinį, žaisdami vakare susipažinimo žaidimus, jauni žmonės susibendravo vieni su kitais.
  2. Čia dalyviai sužinojo apie vieni kitų organizacijas, pasidalijo darbo patirtimi jaunimo ir socialinio įsitraukimo srityje... Pristatė geriausius projektus... Neformalaus ugdymo principai (NFE) ir praktinės užduotys tema „apie ką mes čia su NFE“ .
  3. Multi-media – kaip neformalaus ugdymo metodas ir priemonė įtraukiant mažiau galimybių turintį jaunimą ir vaikus... Susipažįstame ir užmezgiame kontaktą su vietiniais gyventojais per foto ir video – akis... Ruošiame kelių valandų dirbtuves vaikams ir jaunimui...Ir štai, jau ateina toji diena, kai mes patys tampame neformaliais mokytojais ir žaidžiame, fotografuojame, filmuojamės su mažais padaužomis... Daugybė įamžintų šypsenų ir apsikabinimų, laukiančių mūsų sugrįžti dar...
  4. O mūsų dar laukia „Veiklus jaunimas“ , Jaunimo pasas, ateities veiksmų idėjos, iš kurių tiek daug realiai įgyvendinamų projektų. Ryšis yra, pristatymas taip pat, lieka grįžti namo „suvirškinti“, pamąstyti ir veikti vėl... Ir susitikti, ir „duoti garo“!

Dalyvių buvo trisdešimt ir dar daugiau vaikų ir jaunimo iš Vilniaus 2-ųjų ir 3-ųjų vaikų globos namų, su kuriais pristatėme nuostabius video ir foto – rezultatus. Parodėlė buvo surenkta Vilniaus 2-uose vaikų globos namuose spalio 21 dieną, 2007m. Video ir foto-įspūdžiai jau yra patalpinti mūsų draugų dėžutėse – svetainėje „CECHAS“, kurie darbuojasi skleisti šio projekto rezultatus platesniam akių ir ausų ratui. Dėkui JUMS labai už filmavimą, nuostabius montažus ir paskaitėles jaunimui bei vaikams. Taip pat „Ačiū“ Veiklaus Jaunimo programai, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai už paramą ir, be abejo, nuostabiems dalyviams, juk be JŪSŲ dalyvavimo, pastangų, energijos, žinių ir noro sužinoti dar daugiau, nieko neįvyktų.

IKI GREITŲ SUSITIKIMŲ, BRANGIEJI !!!

Su meile,
Austėja

Vieta: Trakai, Vilnius (3-tieji vaikų globos namai), Lietuva.
Laikas: 2007 m. spalio 14-22d.

Renginio organizatorius: Austėjos draugai
Renginio rėmėjas ir partneris: Cechas

Nuotraukas iš šio projekto rasite čia.

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
„The lanuage of cinema"
 

Press to view photos

Tarptautinis medija seminaras „The Lanuage of Cinema“ vykęs Italijoje

Projekto metu sukurti video filmukai:

Vieta: Forli, Italija.

Renginio partneris: Cechas
Renginio organizatorius: Koine (Italija)

Nuotraukas iš šio projekto rasite čia.

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
Paroda „TV"
 
Press to view photos

Taikomosios grafikos I kurso magistrantų parodos „TV" ištraukos

Iš daugelio variantų pasirinkome šią temą, nes tiesiogine prasme matome jos įtaką šiuolaikinėje visuomenėje bei plačias išraiškos formas kūrybai. Šios parodos dėka kiekvienas tikimės atrasti kažką naujo, savito ir aktualaus sau bei kitiems.

Parodos dalyviai: Ieva Juknytė, Rūta Vaškelytė, Donata Porvaneckaitė, Alius Levinskas

Renginio organizatorius: Vilniaus dailės akademija, Kauno dailės fakultetas, T.Grafikos katedra
Renginio partneris: Cechas

Šio projekto darbus rasite čia.

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
„Apkalbos 2006"
 
Press to view photos

Madų šou „Apkalbos 2006"

Vieta: Klubas "Exit", Kaunas, Lietuva.
Laikas: 2006 04 01
Dj: residentai
Fotografai: Alius Levinskas, Ieva Juknytė, Alex Chudinskij

Renginio organizatorius: Kauno kolegija
Renginio partneris: Cechas

Nuotraukas iš šio renginio rasite čia.

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
„Akimirkos"
 
Press to open

 

Kas gali būti gražiau už tikrovę ir jos detales, mokėjimą jas matyti, o dar svarbiau - stengtis išmokti jas parodyti. Akimirkos, kurias norėjau įamžinti.

Šio projekto darbus rasite čia.

 

 
 
 
 
 
   
     
 
 
 
„Video duetai"
 

Tai projektas apie žmogaus santykį su kitais žmonėmis trumpametražinių filmų kūrimo procese.

Projekto tikslas – pastebėti, išryškinti ir atskleisti skirtumus tarp nuolat kintančių filmo bendraautorių.

Projekto tikslą siekiama realizuoti pasitelkiant tik du asmenis. Vienas asmuo kuria trumpametražinius filmus poroje vis su kitais bendraautoriais ir stebi, kaip kinta filmų stilistika, siužetas ir idėja keičiantis bendraautoriams.

Šio projekto darbus rasite čia.

 
 
     
   
 
   
 
 
     
   
 
   
 
go to Cechas photo on Facebook go to Cechas photos on Flickr